השבוע הצטרפתי ליום גיוס בחברה פרטית.

מנכ"ל החברה, בן 50, איש מרשים ומנוסה ביקש לראיין בעצמו את המעומדים לתפקיד מפתח בחו"ל. בהחלט החלטה סבירה כשמדובר בתפקיד מפתח שאמור לתת מענה ללקוח גדול בחו"ל. נכון ? אז זהו – שלא !

המועמד הראשון היה בעל הופעה מרשימה ביותר וניכר שהתכונן היטב לראיון, ככל הנראה גם קיבל יעוץ כיצד לצלוח ראיונות עבודה. המנכ"ל שאל שאלות, המועמד השיב בבטחון ונמרצות ושידר אמינות.

כשהראיון הסתיים שאל אותי המנכ"ל: "נו, נראה לי שיש לנו זוכה". נשמתי עמוק וביקשתי מהמנכ"ל לקרוא בעיון את קורות החיים של המועמד. "אבל קראתי אותם לפני הראיון, הוא בהחלט עונה לקריטריונים שהגדרנו".

הצגתי למנכ"ל המאוכזב את עותק קורות החיים של המועמד אך הפעם סימנתי על המסמך את כל ה"סימנים המחשידים" שעלו.

  1. מעברים לא ברורים בין מקומות עבודה.
  2. הרחבה מוגזמת בנושאים מסויימים ופירוט חסר ודל במקומות אחרים.
  3. היעדר ממליצים.

"OK אז הבחור לא מושלם, אבל קורות החיים זה רק מסמך, עם כל הכבוד הבחור ישב פה לפני במשך 45 דקות והתרשמתי מהתשובות שלו לחיוב". אמר המנכ"ל המופתע.

כן, אכן התשובות של המועמד היו מרשימות, אבל תגיד בכנות שאלתי "כמה זמן הקדשת לתשובות המועמד?" "מה זאת אומרת ? הקדשתי לו בדיוק 45 דקות כמתוכנן". אכן המנכ"ל הקדיש לראיון זמן מוגדר אך ברוב הזמן הוא שאל שאלות, סיפר על התפקיד והחברה וענה לשאלות המועמד (אגב, היו לו שאלות מצויינות). הבעיה היא שבראיון נכון יש להקדיש כ 70% מהזמן להקשבה, להתבוננות ולאפשר למרואיין להיחשף בפנינו ורק ב 30% מהזמן אנו נדבר. זהו כמובן כלל אצבע אך חריגה מהעקרון תמיד תביא אותנו לפספס מידע חשוב אודות המועמד שמולנו.

אז בקשתי מהמנכ"ל לתאר את התרשמותו מהמועמד בנושאים הבאים: 

מה רמתו האישית ?

עד כמה מתמיד במקומות עבודתו ?

האם סקרן ?

האם הוא חרוץ ?

האם הוא מגלה גמישות מחשבתית ?

באילו נושאים הציף חששות או מוטרדות ואיך הדבר בא לידי ביטוי בתשובתויו ושפת גופו ?

בכל הנושאים התרשמותו של המנכ"ל הייתה כללית בלבד ונסמכה בעיקר על התרשמות ראשונית וללא התעמקות באף אחד מהנושאים.

ראיון עבודה הוא רק מרכיב אחד בתהליך מיון. ללא הכנה נכונה וביצוע מקצועי התוצאה תהיה גיוס עובד לא מתאים.

רבים חוששים לומר זאת אך ראיון עבודה דורש לא רק נסיון וידע, הוא דורש גם כישרון. אם העסק שלכם חשוב לכם ודאו שמי שמראיין הוא מקצוען וללא כל קשר לדרגתו בארגון.

רוצים ללמוד לעשות את זה כמו שצריך – דברו איתי. אלמד אתכם איך לנתח שפת גוף ולעשות בה שימוש יעיל בראיון. איך לשאול שאלות נכונות ואיך לשאול אותן בדרך הנכונה, איך לזהות ולטפל בהטיות ושקרים ועוד נושאים רבים.

יאיר

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.