דמיינו את התקופות הקשות בעברכם. את הרגעים, הימים החודשים שהרגשתם שאתם סובלים. לא מאושרים. מיואשים. חסרי אונים. חלקנו זוכרים ימים כאלה מתקופת הצבא. חלק מזוגיות לא מוצלחת. הפסדים כספיים. אכזבות. אובדן הזדמנויות ועוד. מתאמנים מתארים את התחושות לפעמים בצבעים – "תקופה שחורה". "ימים אפלים". "הייתי גמורה". הייתי פשוט מיואש". מוכר לכם ?

עכשיו בחלוף הזמן מאותם ימים האם אתם רואים את האירועים באור שונה ? פתאום הטירונות הקשה בחורף ההוא היא בעצם חוויה מעצבת. שברון הלב הפך להזדמנות לאהבת אמת. הדלת שנסגרה בעצם פתחה הזדמנות אחרת. העסקה הכושלת הייתה שיעור חשוב וכו'. האירועים לא השתנו אבל הפרספקטיבה שלכם כן. בחלוף הזמן אתם יודעים לזהות את התוצאות הטובות שצמחו מאותם קשיים.

פרספקטיבה היא למעשה נקודת ההשקפה שלנו. המחשבות. הרגשות והפעולות שאנו נוקטים ביחס למצב מסוים או לחיים בכלל. ליכולת שלנו לבחון מחדש את המציאות באור חיובי יותר יש השלכות ישירות על אושרנו. הפרספקטיבה שלנו קובעת איך נחווה את חיינו. כן. תקראו שוב – הפרספקטיבה שלנו קובעת איך נחווה את חיינו לטוב או לרע.

לאימוץ פרספקטיבה בריאה יש כח אדיר לשנות חיים.

רגשות קשה לשנות אך ניתן בהחלט ללמוד לפתח פרספקטיבה רחבה יותר ובריאה יותר וזו תשפיע לחיוב על רגשותינו.

רובנו סובלים מ"קוצר ראייה פרספקטיבי" מעין מום מולד. לכן כשאנו חווים קושי או אתגר אנו מגיבים בפחד, כעס ועוד רגשות שליליים. הרגשות הללו גורמים לנו לפעול באופן שמחמיר את מצבנו ומגביר את סבלנו.

ההסתכלות הצרה שלנו מגבילה את סיכויי הצלחתנו.

אימוץ פרספקטיבה רחבה יותר משנה כאמור את תפיסתנו את המציאות ומאפשרת לנו לצמוח ולפעול בצורה אפקטיבית יותר.

הנושא הזה כל כך מהותי שניתן למצוא עיסוק בו החל מבודהיזם ועד עדויות אסטרונאוטים שהעידו על שינוי תפיסה לאחר שחוו את "אפקט מבט העל" וראו את כדור הארץ מהחלל התייחסותם לחיים עצמם השתנתה. הפרספקטיבה שלהם השתנתה. אבל לא צריך לטוס לירח או לעבור לטיבט. בתהליך אימון קצר ניתן לקבל כלים לשינוי פרספקטיבה ושליטה בה בכל זמן.

תארו לעצמכם שיכולתם בזמן אמת – באותם רגעים קשים בעבר לאמץ באותו רגע פרספקטיבה חיובית. לראות כבר אז את היתרונות וההזדמנויות באתגרים ההם. תארו לעצמכם שלא הייתם צריכים לחכות שנים כדי לקבל פרספקטיבה נכונה. כמה סבל היה נחסך מכם.

אני מזמין אתכם לנסות להקדים את האתגר הבא עם פרספקטיבה טובה יותר – תהליך אימון קצר ואפקטיבי – 050-3797352.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.